Navgraha Meditációslánc (Mála)
Navgraha Meditációslánc (Mála)
Navgraha Málá Drágakő - Kilenc világegyetem mennyei égitest !
Mérete : 8mm
A Navagrahák a következők:
- Surya (Ravi): Nap
- Chandra (Soma): Hold
- Mangala (Mangal): Mars
- Budha (Budh): Merkúr
- Dev Guru (Brihaspati): Jupiter
- Shukra: Vénusz
- Shani: Szaturnusz
- Rahu: növekvő (vagy északi) holdcsomópont
- Ketu: csökkenő (vagy déli) holdcsomópont
Története :
A Navagraha szanszkritul „kilenc világegyetemi mennyei testet” jelent, a kilenc csillagászati testet, valamint istenséget a hindu asztrológiában. Ezek a Nap, a Hold, a Mars, a Merkúr, a Jupiter, a Vénusz, a Szaturnusz és a két holdcsomópont, a Rahu és a Ketu.
A hindu csillagászat, amelynek eredete a védikus időkre nyúlik vissza, a kilenc bolygó elhelyezkedésével és azoknak a világra és az egyénre gyakorolt hatásával foglalkozik. A hindu asztrológia szerint a bolygók elhelyezkedése az ember születésekor meghatározza életképességét.
A kilenc bolygó közül hetet a Naprendszer bolygóiról nevezték el, a másik kettő – Rahu és Ketu – valójában démonok, akik csalással kerültek ebbe a csoportba. Attól függően, hol helyezkednek el a bolygórendszerben, kedvező vagy kedvezőtlen a hatásuk. Míg a Navagrahák minden templomban megtalálhatók, vannak olyan templomok, amelyeket kizárólag nekik szentelnek. Az egyik ilyen a Navagraha-templom, amely Uddzsaín külvárosában található. A hinduk a Navagrahák előtt imádkoznak, mielőtt bármilyen más istenséghez fordulnának, azért, hogy segítségükkel legyőzzék az életükben felbukkanó akadályokat.
A Navagrahák hatásai a védikus asztrológia szerint :
A hindu asztrológiában a Navagraha befolyásolja az ember boldogságát, a mindennapi jólétét. A kilenc bolygó pozitív és negatív hatása olyan tényezők eredménye, mint pl. a bolygók konkrét elhelyezkedése a születési diagramon. A szattva természetű bolygók a Jupiter, a Nap és a Hold. A radzsaszt hordozó bolygók a Vénusz és a Merkúr, míg a tamasz természetű bolygók a Mars, a Szaturnusz, illetve a két holdcsomópont, a Rahu és a Ketu.
A védikus asztrológiában a kilenc bolygót istenségekként tartják számon, amelyeknek sajátosságaik, természetük és jellemzőik vannak, attól függően, hogy pozitívak vagy negatívak az emberek számára.
Használati javaslata :
A mala szanszkrit eredetű szó, amely koszorút jelent. A japa szavalást jelent, hagyományosan melléknévként használják, és kombinálva alkotják a japa malát (meditációs imagyöngyök). A japa malát más nyelveken is elfogadták, amikor az imagyöngyök használata és népszerűsége elterjedt. A mantra teljes mértékben felhatalmazást kap, ha 125 000 ismétlés után a szívbe ül, és eléri az úgynevezett mantra siddhit. A mantra egy szó vagy szavak sorozata, amelyet hangosan vagy csendesen énekelnek, hogy lelki tulajdonságokat idézzen elő. A kántálást szellemi eszközként használják szinte minden vallási hagyományban.
A malát Jatin J Pandya guru szentelte fel!
Most minden kedves vásárlónknak az indiai Jatin J Pandya guru ajánlásával átadjuk a mantrát is!
A csomag egy szép tasakot is tartalmaz.